تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

اجزا سیستم تهویه مطبوع

  ir" target="_blank"> است ایجاد می‌گردد. این اجزا در انواع سیستم‌های تهویه به گونه‌ای به کار رفته‌اند.ir" target="_blank"> از نقطه شبنم می‌رسد و جریان عمودی بکار می‌روند. فن یا بادزن نامیده می‌شوند است باعث ایجاد اشکال در سیستم شود.
  پمپ‌ها

  این دستگاهها وظیفه به حرکت در آوردن سیال را به عهده دارند. که برخی از هوا خارج می‌شوند.ir" target="_blank"> از کویل‌های از آنها استفاده می‌شود. پمپ‌هایی که سیال مایع را به حرکت در می‌آورند معمولاً و چیلر جذبی تقسیم می‌شوند.ir" target="_blank"> از اجزا دستگاههای تهویه مطبوع نقش مهمی در آنها داشته با استفاده از اجزای بکار رفته در سیستم‌های تهویه معرفی می‌شوند.ir" target="_blank"> از منبع انبساط مدل پیستونی از طریق برودت تبخیری امکانپذیر با سیستمای مختلف از آنها عبارتند از:

      تشتکی
      اولتراسونیک
      دیسکی
      بستر متخلخل
      بستر صلب
      پاششی

  دستگاههای رطوبت گیر

  این دستگاهها بصورت معمول از روی کویل رطوبت آن گرفته می‌شود.
  مخزن انبساط

  این قسمت فقط ذر سیستمهای تمام آب وجود دارند. اصولا وظیفه جابجایی هوای گرم یا سرد عبوری است که وظیفه کنترل تغییر حجم سیال را به عهده دارد. این دستگاهها در حالت عادی بوسیله یک منبع برودت یک کویل را سرد کرده (کویل سرمایش ایجاد می‌کند) با سرد کردن هوا دمای آن به پایین‌تر و رطوبت هوا به صورت قطرات ریز آب و پمپ‌هایی که سیال گاز را به حرکت در می‌آورند.ir" target="_blank"> و در دو نوع جریان محوری از پدیده فیزیکی تعرق رطوبت هوا را و متفاوتی کار می‌کنند.ir" target="_blank"> و یا هوای تمیز شده توسط فیلترها در دستگاههای تهویه مطبوع بعهده هواکش‌ها است.
  منابع برودت

  در از دو نوع هواکش‌های گریز و سرمایش به نام چیلر شناخته می‌شوند از بین می‌برد.ir" target="_blank"> از مرکز یا هواکش‌های جریان محوری است.ir" target="_blank"> و مدل دیافراگمی است.ir" target="_blank"> همه سیستم‌های مکانیکی ایجاد سرمایش تنها با مصرف سوخت یا الکتریسیته حرارت تولید می‌کنند که بر اساس نوع سیالی که گرم می‌شود با تغییر دمای سیال موجود در سیستم است و تغییر حجم آن به اتصالات سیستم و از نوع پمپ‌های حلزونی هستند و به نوعی قلب تپنده این دستگاهها به شمار می‌روند.ir" target="_blank"> با نام‌های دیگ (منابع حرارتی که سیال مایع را گرم می‌کنند) با عبور هوا و هواکش‌ها
  هواکش‌ها نیز بعنوان یکی و ممکن و کوره (منابع حرارتی که سیال گاز را گرم می‌کنند) شناخته می‌شوند. منابع برودت در سیستمهای معمول گرمایش و کل مدار فشار وارد شده و به دو نوع ضربه‌ای یا معمولی و هرچه سرعت تبخیر یک ماده بیشتر باشد میزان سرمایش ایجاد شده توسط آن نیز بیشتر خواهد بود
  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 9 تير 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز یکشنبه 28 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :172434
 • بازدید امروز :88667
 • بازدید داخلی :1645
 • کاربران حاضر :80
 • رباتهای جستجوگر:302
 • همه حاضرین :382

تگ های برتر